Laptopy i ich ceny – przedziały cenowe

Żeby ułatwić zakup laptopa podzieliliśmy je na parę grup i w skrócie opisaliśmy czego można się spodziewać. Ostateczna wydajność i zastosowanie zależy również od konkretnego modelu. Należy o tym pamiętać. 

[heading style=”1″]do 2000 złotych[/heading]

Nie da się ukryć, że komputery w tym przedziale cenowym nie są szczególnie wydaje. Ich zastosowanie to głównie przeglądanie internetu oraz pisanie dokumentów. Co prawda dostępne są już konfiguracje w tej cenie, które teoretycznie obsłużą gry, jednak wydajność jest znikoma, a komfort z zabawy znikomy. Zazwyczaj wtedy oferta dotyczy starszych architektur.

Asus Eee PC 1215B

Nie można dać się zwieść. Naprawdę w tej cenie nie uzyskamy zadowalających efektów grach, ani wydajności podczas pracy z aplikacjami. Polecamy te modele jedynie do standardowego użytku osobom, które raczej nie pracują z komputerem. Warto w tym przedziale cenowym szukać modeli z systemem operacyjnym Windows 7 oraz Ubuntu.

Laptopy w tej cenie dostępne na rynku>>>

modele porównane w skąpiec.pl

[heading style=”1″]od 2000 zł do 2600 zł[/heading]

Przedział cenowy, który jest zarezerwowany dla uniwersalnych maszyn. Laptopy tutaj posłużą nam do wszystkiego, o ile nie będziemy wymagali zbyt wiele. Pozwolą na uruchomienie gier i grę na bardzo małych detalach.

HP G62-a20SW XC690EA

Natomiast praca z dokumentami, przeglądanie internetu czy przycinanie prostej grafiki będzie na nich znacznie bardziej komfortowa niż w przypadku modeli w mniejszej cenie. Naszym zdaniem nie nadają się one do codziennej pracy z wymagającymi aplikacjami lub tymi, które wymagają jednoczesnego uruchomienia na systemie innych.

Laptopy w tej cenie dostępny na rynku>>>

modele porównane w skąpiec.pl

[heading style=”1″]od 2600 zł do 3300 złotych[/heading]

Przedział, w którym znajdziemy najbardziej uniwersalne modele, które posłużą nam do prawie wszystkiego. Pogramy w gry na średnich detalach, popracujemy komfortowo, a dodatkowo laptopy wyglądają tutaj znacznie lepiej i zazwyczaj nie grzeją się tak mocno jak ich tańsi rówieśnicy.

Lenovo IdeaPad G780A

Oczywiście niektóre architektury popularny tutaj są dostępne w tańszej wersji, jednak wtedy znacząco odbija się to na wydajności podzespołów. Ta kategoria to pewniak dla osób, które nie wiedzą co wziąć, a wiedzą, że będą potrzebować wysokiej wydajność ponieważ uruchamiają na raz wiele aplikacji, pracują z grafiką czy aplikacjami wymagających dużych mocy obliczeniowych.

Laptopy w tej cenie dostępny na rynku>>>

modele porównane w skąpiec.pl

 [heading style=”1″]od 3300 zł do 4200 złotych[/heading]

Postanowiliśmy wyróżnić tą kategorię laptopów ponieważ jest to sprzęt, który kierowany jest głównie dla graczy lub osób pracujących z obrazem. Mamy tutaj sporej wydajności podzespoły oraz naprawdę mocne karty graficzne.

Dell Inspiron 17r ( N5720 )

Jest to również przedział sprzętu typowo biznesowego, takiego w którym liczy się nie zawodność pracy za wszelką cenę i to na niej nam najbardziej zależy. Zaczynają tutaj pojawiać się dyski SSD oraz inne mniej standardowe rozwiązania.

Laptopy w tej cenie dostępny na rynku>>>

modele porównane w skąpiec.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>